Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokemon tecrübe ve mutluğunun savaşa etkisi
#1
Benim önerim pokemonun tecrübesinin ve ya mutluluğunun savaş sırasında pokemonun stat değerlerine direkt yansıması. Gerçekçi olması bakımından yeni yakalanmış ve 100 lvl'e getirilmiş bir pokemondansa uzun süredir savaşmış belli bir savaş kazanmış ve mutlu bir pokemonun daha güçlü olması mantıklı bir durum. Bunun içi Pokemonun kazandığı her 1000 savaş ve ya 1000 mutluluk değeri için savaş sırasında stat değerleri %10 arttıralabilir (fly, ghost ve benzeri diğer haritalarda npc pokemonlarının ekstra güçlenmesi gibi bir benzetme de yapabilirim). Ancak pokemon mutluluğu item'ler ile arttırılabildiğinden bu durumda kazandığı savaş sayısına göre bu güç artışı daha mantıklı ve adil olacaktır. 

Örnek olarak benim yakaladığım ve uzun süredir kullandığım typhlosion 2000+ maç kazandığından tecrübeli bir pokemon ve yeni yakalanmış, aynı ıv ve stat değerlerine sahip bir başka typhlosiondan daha güçlü olmalı, bunun için pokemonum kazandığı her 1000 maç için %10 stat artışı ile toplamda %20 stat arttırabilir ve tecrübe farkını gösterebilir 

[Resim: ngRyOR.png]

Bu sayede oyuna yeni bir gerçekçilik katabileceğimizi düşünüyorum, herkese kolay gelsin.
#2
Aynen çok mantıklı kardeş tecrübenin daha çok önemi olmali
#3
Katılıyorum tecrübenin daha çok önemi olmali [ bu konu değerlendirilmeli ]
#4
güzel fikir
Pika pika Idea
#5
cok iyi olur böyle olması
#6
olabilir konuyu bookmarkladım
#7
Bence de mantıklı
[Resim: PozjQ8.jpg]
#8
İyi güzel de oyuna yeni başlayanlar dezavantajlı olacak bu sistemde. Bu olay ayrıca pazara da yansıyacak iyice uçuk fiyatlar göreceğiz.
#9
Level'larına göre zaten illaki fiyat farkı oluyor ama yeni başlayanlar için bir denge sağlanır gibime geliyor..
[Resim: PozjQ8.jpg]
#10
(18.08.2015, 13:49)Gizemon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi güzel de oyuna yeni başlayanlar dezavantajlı olacak bu sistemde. Bu olay ayrıca pazara da yansıyacak iyice uçuk fiyatlar göreceğiz.

pazar zaten şuan ölü şekilde uçuk fiyat yok pazarda 3m'den 27 spattack 30 speed pokemon satılmıyor ne zamandır pazarda. eskiden 7-8m'den tanesini sattığımız pokemonlar 2m'ye pazarda bulunabiliyor. 85m'ye shiny kyurem black vardı geçen gün pazarda  =) yeni başlayanlarında aslında lehine bir sistem çünkü toprak tipi arenaya gelene kadar her haritada 7-8 pokemonla savaştırsa belirlediği güçlü bir pokemonu bu durumda o pokemon 1000 galibiyet almış olur.
#11
evet gayet mantıklı
#12
Eğer olursa güzel olur 
Mesut78
profilim
#13
güzel bir fikir umarım olur.
I came to reclaim something of mine

--------------------------------------------------------

[Resim: B0Aqzj.png]
#14
çakalllll ee yeni başlayanlar ya da benim gibi arada bir oynayanlar ne olacak onlar ezilsin mi haBig Grin
#15
(23.08.2015, 16:43)Yaşar_YAŞAMAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çakalllll ee yeni başlayanlar ya da benim gibi arada bir oynayanlar ne olacak onlar ezilsin mi haBig Grin

Ben yeni başlayanların hiçbir zorluk çekeceğini düşünmüyorum bu konuda aksine oyuna ve pazara gerçekçilik bakımından yeni bir derinlik kazandırabilir.
PokemonPets kullanıcı adı: Mesut
Kullanıcı ıd: 7547

[Resim: _94_gengar_by_jackspade2012-d6jjpjx.png]
#16
iyi olur artık moralin gerçekçiliği gelmeli
#17
(24.08.2015, 07:13)Metin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi olur artık moralin gerçekçiliği gelmeli

bencede
Mesut78
profilim

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Users browsed this thread: mesut1216 , renaistrongest