Pokemon Pets Oyunu Resmi Forumu » Oyuncular Arası İletişim » Eğitmen Taktikleri » Pokemon Rehberi 1 - Genel Bilgiler,Başlarda tercih edilmesi gereken pokemonlar
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokemon Rehberi 1 - Genel Bilgiler,Başlarda tercih edilmesi gereken pokemonlar
#1
MerhabalarSmile

 Yeni başlayan arkadaşlar genelde chatte sorular soruyor surekli. Bende bu arkadaşlara faydalı olacağını umdugum bir kaç şeyi yazmayi dusundum.

   A)Genel Bilgiler
  1)Rozetler: Oyun 19 bölge ve 519 haritadan oluşuyor. Her bir bölgenin liderini yenerek rozetleri alabiliyoruz. Liderler arenalarda oluyor. Arenalarda citylerde. Ornegin: ateş rozeti-Volcano city gibi.

  2)yeni bir oyuncu ilk olarak çok fazla pokemon yakalamayı hedeflememeli. Çünkü çıkan her pokemon daha ileriki haritalarda daha yüksek levellerde çıkıyor. İlk amaç olabildiğince hızlı bir şekilde harita açmak olmalı. İlk 6 rozet sadece gösteriş zaten. Asıl exp ve para ulaşmaya 7 bölge ve sonrasında başlıyoruz. Fakat hızlı derken buraya gelene kadar tüm npclerle savaşmak en iyisi çünkü buraya geldiğimizde pokemon takımımızın belli bir seviyeye gelmiş olması gerekiyor.
  3)Fly ve Hyper surf: Oyunda ilerlemek için olmazsa olmazlar. Fly saldırısını bir pokemonumuza öğretmezsek her NPC savaşından sonra akilsiz basin cezasını ayaklar çeker. Çünkü fly sayesinde daha önce gittiğimiz haritalara isinlanabiliyoruz. Hyper surf ise suda yurumemizi sağlıyor ki 5. Bölgeyi sadece böyle geçebilirsiniz. Fly ve hyper surf u marketten satın alıyoruz. Ama her biri 250000 altın ki oyun başı için büyük para. Chatte bu konuda yardım isteyebilirsiniz.
  
4)oltalar:Her ne kadar olmazsa olmaz olmasalar da özellikle belli bir seviyeden sonra değerli pokemonlar ararken işinize yarayabilir. Ayrıca olaylarla normalden daha yüksek level pokemon yakalayabilirsiniz ki oyun başında işinize yarayabilir ama kesinlikle zorunluluk değil
  
 5)evrim: Gençler bu oyun anime gibi değil bir pikachu ile herkesi haklayamazsiniz. Veya bulbasauru evrimlestirmeden başarılı olamazsınız. Pokemonlariniza pokedexten baktığınızda kaç lvlde evrimlestigini görebilirsiniz. Ve pokemonunuz bu levele ulaştığında araclarinizda çanta isaretinin yaninda ki yere tiklayip daha sonra evrimlestoreceginiz pokemonun yanındaki pokemonu gelistir seçeneğine tıklayabilirsiniz.
 
6)statlar,doğalar,ivler ve evler: atack stati yüksek pokemonlar physical , SP atack stati yüksek pokemonlar special saldırılarda iyidir. Defans stati physical saldırılara karşı savunur SP defense ise special saldırılara karşı savunur.
 Doğalar is e iyi bir pokemonun olmazsa olmazıdır. Pokemonun bir statindan %10 azaltır başka bir stata %10 ekler. Özellikle pokemonlari 100 level yapınca etkisi gözle görülecek kadar fazla. Pokemonun statlarina pokedexten bakariz. En düşük statindan %10 kesen doğalar en iyi dogalardir hele bir de en yüksek statina %10 veriyorsa en iyidir tabi burda şunu da gözetmek gerek. Mesela atack stati cok yüksek olan bir doga için en iyisi sp atack kesen doğadır en düşük stat SP atack olmasa bile kullanılmayacak ola stat olduğu için  en iyisi sp atacktan kesmesidir. İvler ise pokemonun karakter puanlaridir bir nevi. Animede mistynin psyduck mesela Big Grin ivler doğalar kadar etkilemeye de yine de ivleri iyi bir pokemon doğası da iyise iyi bir pokemondur ve market fiyatı da yüksektir. 

  Evler ise tecrübe puanlaridir. Savastikca artar ve bir pokemon toplam 510 ev puanına sahip dolanırken bir stati için max 252 ev puanı kazanabilir.
  Evler içinde pokemona pokedexten bakılır ve en yüksek statlari için ev kasılır.  Hangi pokemondan ne kadar ev kazanilacagi da haritaya tıkladığınızda haritadan hangi pokemon çıktığını ve bu pokemonun hangi stata kaç ev puanı verdiğine bakabilirsiniz. Bu konu biraz karisik ama şöyle diyim. Mesela bir rhyhorn a 252 atack ve 252 defense evi kasilirken bir buizel a 252 atack 252 speed kasılır bir gengara 252 SP atack 252 speed kasılır.

   B)Oyun Başı Tercih Etmeniz Gereken Pokemonlar:

1)Delibird:Bu pokemondan savaşta pek birşey beklemeyin ama takımımızda mutlaka bulunsun. Çünkü bu pokémon takiminizdayken savasmasa bile savaşan pokemonlara %50 fazladan exp sağlar. Fly saldırısı da öğrenebilir.

2)Shuckle:Bu pokemon tam bir defans pokemonu atağı yok denebilecek kadar az. Ama wrap saldırısı ile karşı pokemonun hpsini her tur %15 azaltır. Ayrıca bu pokemon da radiation özelliği var her tur karşı pokemonun hpsini hiç bisey yapmasa bile %10 azaltıyor. Ve defans ve SP defansı çok yüksek olduğu için kolay kolay olmuyor.

3)scyhter,pancham: Bu pokemonlar false swipe saldırısını öğrenirler. Bir çok pokemon öğrenir ama bu ikisinin birer özelliği var. Scyhter da move expert özelliği var bu sayede base poweri 60 ve aşağısi olan saldırıların gücünü 2 katına çıkarıyor . false swipe in ki ise 40. Scyhter da 80 oluyor benim favorim Smile
Pancham da ise beyond type özelliği var bu sayede hayalet tipine bile false swipe vurabilir. False swipe ne bilmeyen varsa rakip pokemonun hpsini 1 de bırakıyor öldürmüyor.

  Umarım bu bilgiler faydalı olur. Bir sonraki yazımda kolay exp ve para kasmaktan bahsedeceğim.


   By Nightmaree
#2
faydalı konu
Pika pika Idea
#3
520 harita mixed arena ile
Mesut78
profilim
#4
Yanlışın var yüzde 50 arttırıyor MOVE EXPERT özelliği Big Grin 80 değil 60 oluyor False Swipe Smile
[Resim: 7vEoYv.png]

Benim ve diğer eğitmenlerin taktikleri için TIKLA
#5
Yilmaz 60 artırıyor geçen cefle konuştum scizor için doğrusu 60 dedi

80 değil evet 64 oluyor Big Grin
#6
yok o 50 base power ı demiyorum Big Grin yüzde 50 arttıranı dedim Big Grin

"alse swipe in ki ise 40. Scyhter da 80 oluyor benim favorim " demişsin ya ona dedim Big GrinBig Grin o 60 base power a lafım yok 
[Resim: 7vEoYv.png]

Benim ve diğer eğitmenlerin taktikleri için TIKLA
#7
O konuda evet orda bi hata yapmıştım ama %50 değil %60
#8
yeni başlayanları buraya göndeririz Big Grin
Alıntı:
Alıntı:Güzel Günler Mazide Kaldııı
#9
teşekkürler konu için

ama güzel resimli hazırlarsan daha iyi olur

deviantart a yükleyebilirsin resimleri
#10
Konu görsellerle düzenlenirse sabit konu yaparım . Foruma ilgiyi çekmeliyiz .
#11
aynen resimde eklenirse daha iyi olur
Mesut78
profilim
#12
Tamamdir en kısa zamanda duzenliyorum
#13
görsel şölen yap burayı
Mesut78
profilim
#14
Faydalı Konu :3 Teşekkürler..
[Resim: YbzGr6.jpg]goktugslife

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Users browsed this thread: Alpharabius , D4RB3 , Mr.Joker , x07London07x