Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ben Cef olsaydım
#1
Aşağıda yazdığım değişiklikleri yapmak için uğraşırdım.

1-) Pokemonun basma kalıplarından biraz daha kurtulur ve saldırılar konusunda yenilikler yapardım. Duruma bağlı olarak öğrenebilen saldırılar yazardım. Örn: Eğer Braviary(Mega)'nin Speed'i 300 veya daha yüksek ise ''Extreme Speed'' öğrenebilir. Eğer Machamp(Mega)'ın Speed'i 250 veya daha yüksek ise ''Mach Punch'' öğrenebilir gibilerinden böyle değişiklikler doğru(Genel olarak kullanım görmeyen, zayıf) pokemonlarda yapılırsa PvP ve arenalarda kullanılan pokemon çeşitliliği arttırılabilir ve oyuncular güzel IV'li doğalı Common, Uncommon pokemonları ararken daha istekli olabilir.

2-) PvP pokemonlarının yine daha çok aranmasını ve kullanılmasını sağlayacak bir sistem. Adına atıyorum Lig diyelim. Lige girecek oyuncular girerken 6 adet saldırı pokemonları ve 6 adet savunma pokemonları seçecekler. Savunma pokemonlarını diğer oyuncular saldırırken bilgisayar yönetecek (dolayısıyla belki bir NPC'lerde olduğu gibi %5,%10 gibilerinden ekstra stat eklenebilir.) Saldırı pokemonlarıyla ise saldırdıkları oyuncunun NPC tarafından yönetilen savunma pokemonlarına saldıracaklar. Saldırdıkları oyuncunun ELO'suna(bkz: Satranç, DotA 2 ve LoL'ın eski sıralama sistemi.) oranla kazandığında veya kaybettiklerinde ELO kazanıp, kaybedecekler ve lig sonunda(Günlük, Haftalık veya Aylık olabilir.) ELO'su en yüksek olan oyuncular sıralanıp onlara sıralamalarına göre lig puanı verilebilir ve bu lig puanlarıyla RB Pokemon, Pokemon doğası değiştirme, Pokemon IV fulleme gibi özellikler alınabilir. Bu da oyuna ekstra bir rekabet ortamı getirir.

Aklıma geldikçe eklerim.
#2
başarılı konu benzer istekleri paylaşıyoruz. saçma sapan pokelerin yetenekleriyle oynayıp durmaktan 1000 kat daha iyi olur.
#3
ben olsam şu günlük ödül .boss , arttırılan trainer sayılarını gibi durumlara bi bakım yapardım ve oyunda aktıf olurdum
#4
Ben CeF olsaydım nüfüs dairesine gidip adımı Furkan diye değiştirirdim . Çünkü adım Furkan değil . Dodgy
#5
çok işler var ama hiç vakit yok doktora tezi ile uğraşıyorum o öncelikli
#6
bu arada bende aklımdakileri yazayım haftalık veya aylık ağırlıklı pvp üzerine oynayanlar için bir turnuva sistemi yukarıdaki lig benzeri bir sıralaması olan sistem. bireyselden daha çok sosyal bir oyun olması ve daha çok online oyun olduğunu hissettirmesi için ikişerli takımlardan oluşan toplamda dört kişinin mücadele edebileceği ayrı bir pvp sistemi. bu tarz işler yapıldıktan sonra hangi pokenin yeteneği saldırısı vs ne olmalı yeniden üzerine düşünülebilir. poke dağıtmak için bir sistem yapmak yada 30k'lı bosslar (ben tamamen yapmaya gerek bile görmedim hiç bir eğlencesi yok verdiği para zaten sakız parası) gereksiz. ki metinin de dediği gibi oraların bir çeki düzene ihtiyacı var. kısacası pvp sistemi üzerine yoğunlaşılırsa oyunun daha iyi olacağına inanıyorum.@ tez biter inş Smile
#7
beyler bence cefide anlamalıyız adam doktora yapmakla uğraşıyor üstünü bilgisayar gibi zor bir alanı varken
Mesut78
profilim
#8
(23.02.2016, 19:14)mesut78 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: beyler bence cefide anlamalıyız adam doktora yapmakla uğraşıyor üstünü bilgisayar gibi zor bir alanı varken

her zaman Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Users browsed this thread: