Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
--PPC(Powerful Players Cup)--
19.09.2015 tarihinde düzenlenecektir(Cumartesi).Büyük ihtimalle saat 14.00 veya 15.00`da başlayacaktır.

Önceki turnuvamdan biraz daha değişik olacak.Yabancı forumda gördüğüm bir turnuvadan esinlendim diyelim, tam olarak aynısı değil.
Turnuvamız 10 kişilik olacak.10 kişinin dışında başvuru olursa yedeklere alınacak, turnuvanın yapıldığı gün 10 kişinin içerisinden birisi olmazsa yedekler onların yerine turnuvaya girebilir.
-Turnuvaya başvuran ilk 5 kişi, rakiplerini kendileri seçecek.İlk 5`tekiler, son 5`ten istedikleri kişiyle savaşacaklar.
Rakip seçme sırası tabi ki 1`den 5`e doğru.
Örnek:1.  -> 9.`yu seçti
         2.  -> 8.`yi seçti
         3.  -> 10.`yu seçti
         4.  -> 6.`yı seçti
         5.  -> Mecburen 7.`yle oynuyor.
Bu eşleşmeler örnektir.Ama anlatmak istediğim şey görüldüğü gibi aslında 5.`ye seçme şansı kalmadı Big Grin 

-İlk turda sadece starter ve common pokemonlar kullanılabilecek.Bu turda herkes rakibiyle 5 kez savaşacak.Bu ilk turun sonunda rakibini yenen 5 kişi direkt üst tura çıkacak.Geriye kalan 5 kişinin içinde, rakibini en çok zorlamış 3 kişi de üst tura çıkacak.(Skora bakılarak buna karar verilecek, 3 kişi 3-2 yenilmiş 2 kişi 5-0 yenilmişse 3-2 yenilenler üst tura çıkacak.Eğer bu şekilde 3 kişi belirlenemezse,aynı skorla yenilenler, kendi aralarında savaşacak.Kazanan üst tura çıkacak)
Örnek:5 savaşın 2`si 3-2 bitti
         3`ü de 5-0 bitti.
         3-2 yenilenler üst tura çıkacak. 5-0 yenilen 3 kişi kendi aralarında mini bir lig yapacak.Birbirleriyle 3`er kez savaşacaklar.Bu mini ligin kazananı üst tura çıkacak.

-İkinci turda 8 kişi olacak.Bu turda da ilk 4, son 4`ten istedikleri rakiplerle eşleşecek.Ama bu seferki sıralama başvuruya göre değil, skorlara göre belirlenecek.
Örnek:İlk turda 3 kişi 5-0 kazandı.
         2 kişi de 3-2 kazandı.
         Öncelikle 5-0 kazanan kişilerin rakiplerine bakacağız.Bunların rakiplerinden, üst tura çıkmayı başarabilen varsa o kişiyi 5-0 yenen 1. sırada olacak.Geriye kalan, 5-0 kazanan 2 kişi kendi aralarında 3 maç yaparak 2. ve 3.`nün kim olacağını belirleyecek.
      3-2 kazanan 2 kişi de kendi aralarında 3`er maç yaparak kimin 4. kimin 5. olacağını belirleyecek.
Tabi bu skorlar örnektir 4-1 kazanan da çıkabilir, herkes 5-0 da kazanabilir her şey olabilir.Skorlara göre yukarıda anlatılan senaryolar gerçekleşecektir mantığını anlatmaya çalıştım sadece.

-2. turda Starter, Common ve Uncommon pokemonlar kullanılabilecek.Rakiplerini yenen 4 kişi doğrudan üst tura çıkacak.Yenilen 4 kişide, yine önceki turdaki gibi skorlara bakılacak.En iyi skorlarla yenilen 2 kişi üst tura çıkacak.Eğer skorlarda eşitlik varsa eşit skorlarla yenilenler yine kendi aralarında mini bir lig yapacak, birbirleriyle 3`er kez savaşacaklar.En iyi 2 kişi üst tura çıkacak.
-3. turda Starter, Common, Uncommon ve Rare pokemonlar kullanılabilecek.Bu turda da skorlarla belirlenen sıralamada ilk 3`te olanlar, son 3`tekilerden istedikleriyle eşleşecekler.Bu turda kazanan 3 kişi ve en iyi skorla kaybeden 1 kişi üst tura çıkacak.Kaybetme skorları eşitse yine mini bir lig düzenlenecek.
-Turnuvanın önceki turlarında biraz kafanız karışmış olabilir.Şimdi 4. turdayız, burası ve bundan sonrası basit.Bu turda starter,common,uncommon,rare ve ultra rare kullanılabilecek.Bu turda da skorlara göre ilk 2`dekiler son 2`dekilerden istedikleriyle eşleşecek.Birbirleriyle 3 kez savaşacaklar.3 savaş sonunda kazanan 2 kişiye 10`ar milyon ve 5`er legend pokemon verilecek.Kaybedenlere de 5`er milyon ve 2`şer legend verilecek.
Bu ödülü görünce belki de hayal kırıklığına uğradınız, bu kadar karışık etaplardan sonra vere vere 10 milyon mu veriyorsun dediniz, tabi ki ödül bu kadar değil.Bu sadece buraya kadar gelip de hiçbir şey kazanamadan elenmemeniz için bir nevi teselli ödülü.
-Şimdi, sıra geldi finale.Finalde, 4. turda kazanan da kaybeden de herkes olacak. yani 4 kişi finale kadar çıkmış olacak.Peki nasıl bir eşleşme olacak ?  
Burada, 4 kişi de benimle savaşacak.Her birinizle 3`er kez savaşacağım.bu 3 savaştan 3`ünü de siz kazanırsanız 1.`lik ödülü, 2`sini kazanırsanız 2.`lik ödülü, 1`ini kazanırsanız 3.`lük ödülü, hepsini kaybederseniz ise ödül alamadan eleneceksiniz.Benim oynatmamı istediğiniz takıma göre kazanabileceğiniz ödüller de değişecek.

FİNALE KALANLAR FİNALDE TAKIMLARINDA SADECE 1 ADET LEGEND BULUNDURABİLECEK.SHİNY VE MEGA POKEMON KULLANAMAYACAKLAR.
Benim takımım ya 6 adet shiny`den, ya da 6 adet legend`den oluşacak.
Finale kalanlardan 6 adet shiny`li takımımla savaşmak isteyenlerin kazanacakları ödüller:
1.`lik ödülü: 100 milyon altın + 1 adet shiny
2.`lik ödülü: 60 milyon altın + 10 adet legend
3.`lük ödülü: 30 milyon altın + 10 adet legend

Shiny`li takımı yenemem, ben legend takımıyla savaşayım diyenlerin kazanacakları ödüller:
1.`lik ödülü: 60 milyon altın + 10 adet legend
2.`lik ödülü: 40 milyon altın + 5 adet legend
3.`lük ödülü: 20 milyon altın + 3 adet legend

Legend`li takım da beni aşar.Finale kadar geldik garanti olsun bir ödül kazanalım bari derseniz, ultra rare ve aşağısından oluşan takımımla savaşabilirsiniz.
1.`lik ödülü: 40 milyon altın
2.`lik ödülü: 25 milyon altın +5 legend
3.`lük ödülü: 15 milyon altın +3 legend
Katılımcılar turnuva boyunca, turlardaki pokemon sınıflarına uygun olacak şekilde takımlarındaki pokemonları da eşyaları da istedikleri gibi değiştirebilirler.

Turnuva eğer katılım olursa bir sonraki cumartesi düzenlenecek.
Büyük ödülleri kazanmak biraz zor gibi gözükebilir ama gördüğünüz gibi 4 kişi birden 1.`lik ödülü de kazanabilir.

Bağışlar:
-mesut78`den ilk 3`e giren bir kişiye zapdos
-kolleksiyoncu`dan 1 adet regigigas

Not:Turnuvaya ortak düzenleyici olmak veya bağış yapmak isterseniz, bana para veya pokemon vermenize gerek yok.Sadece ödülü kazanan kişilere vereceğinizi taahüt etmeniz yeterli.Cebine para atmaya çalışıyor diye arkamızdan dedikodu çıkmasın sonra Big Grin

Katılımcılar:
1-Nightmaree
2-ufuk turk
3-soner
4-Yilmaz20
5-umuttd
6-anabel
7-BERAT78
8-chimchar95

Yedek Başvurular:
-sper

EŞLEŞMELER !
->ufuk turk RAKİP OLARAK umuttd`yi SEÇTİ ! Maç sonucu: ufuk turk 5-0 umuttd
->soner RAKİP OLARAK anabel`i SEÇTİ ! Maç sonucu: soner 5-0 anabel
->Yilmaz20 RAKİP OLARAK Nightmaree`yi SEÇTİ ! Ma sonucu: Yilmaz20 3-2 Nightmaree
->BERAT78 ve Chimchar95 eşleşti ! BERAT78 5-0 chimchar95

--Kullanacağım takımlar--

"Shiny Takımı"
Shiny-Dialga
Shiny-Darkrai
Shiny-Ho-Oh
Shiny-Kyurem-White
Shiny-Zekrom
Shiny-Yveltal(bu ufak bir ihtimal de olsa değişebilir)

"Legend Takımı"
Deoxys-Speed
Kyurem-White
Dialga
Kyogre
Palkia
Darkrai

"Legend ve Shiny`siz takım"
Zoroark (veya Jolteon)
Glaceon
Metagross
Magmortar-Dark
Hydreigon
Lapras

Şuan böyle gözüküyor bu gece 12.00`da kesinleşecek takımlar.

Güncelleme: Legend ve Shiny`siz bir takım daha ekledim.Ödülleri biraz daha arttırdım.
Güncelleme:Turnuva boyunca herkes sadece 1 survival armor takabilir.Finalde 2 tane takabilirsiniz.Ben de 1 tane takabilirim.
Güncelleme:Takımlarım açıklandı.
Pika pika Idea
Yaz beni Big Grin
shiny den kasıt bütün shinyler mi ?  ( shiny common shiny ultra rare shiny lagend vs. )
yoksa shiny common-ultra rare aralığı mı ?
PokemonPets kullanıcı adı: Mesut
Kullanıcı ıd: 7547

[Resim: _94_gengar_by_jackspade2012-d6jjpjx.png]
bağış filan olursa shiny-legend de olabilir ama şuan için common-ultra rare aralığı
Pika pika Idea
@farukhakan çok uzun yazmışsın ben bunu okuyup katılmaya üşenirim Smile
(09.09.2015, 17:33)Metin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @farukhakan çok uzun yazmışsın ben bunu okuyup katılmaya üşenirim Smile

İlk defa sana bu kadar içten katılıyorum Metin Big Grin
[Resim: PozjQ8.jpg]
(09.09.2015, 22:22)chimchar95 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09.09.2015, 17:33)Metin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @farukhakan çok uzun yazmışsın ben bunu okuyup katılmaya üşenirim Smile

İlk defa sana bu kadar içten katılıyorum Metin Big Grin

SAOLASIN +1
bende katılıyorumSmile
(09.09.2015, 16:05)sher0 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaz beni Big Grin

(10.09.2015, 11:33)ufuk turk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende katılıyorumSmile
İkinizi de yazdım.
mstftk123 de oyundan bana ulaştı onu da yazdım.Şuandan sonra başvuracak sadece 1 kişi avantajlı olacak.

@metin @chimchar95 siz bilirsiniz Big Grin
Pika pika Idea
bende katılıyorum SleepySleepy
(10.09.2015, 11:38)farukhakan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09.09.2015, 16:05)sher0 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaz beni Big Grin

(10.09.2015, 11:33)ufuk turk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende katılıyorumSmile
İkinizi de yazdım.
mstftk123 de oyundan bana ulaştı onu da yazdım.Şuandan sonra başvuracak sadece 1 kişi avantajlı olacak.

@metin @chimchar95 siz bilirsiniz Big Grin

Sonunda okuyabildim ama buna katılmaya hazır değilim Big Grin
[Resim: PozjQ8.jpg]
Çok uzun. Okuyamıyorum faruk biraz kısaltıversen
Mesut78
profilim
@chimchar hazır olursan söyle seni de ekleyelim Big Grin 

@mesut78 toplam 4-5 tur olacak her turda kullanılabilecek pokemon sınıfları ekleniyor starter common filan turlar geçtikçe daha fazla sınıf kullanabiliyorsun. finale kalırsan benim takımlarımdan biriyle savaşıp aldığın skora göre ödül alıyorsun
Pika pika Idea
yaz hadi yaz Big Grin

faruk bence ilk turda yenilenler rakibini zorlamaya göre değil de aralarında savaş yapsın misal ben öbür turnuvada 3. oldum ama metin gelse 5-0 yenilcem ve belki akılalmaz(turnuva5.si) adam karşısındakine 3-2 kaybedicek beni geçicek Smile
[Resim: 7vEoYv.png]

Benim ve diğer eğitmenlerin taktikleri için TIKLA
yılmaz öyle çok uzun sürer ya zaten aynı skorla yenilenler olursa aralarında savaş yapacak dediğin gibi yaparsak en az 2 gün sürer
Pika pika Idea
neyse metin katılmıyor sıkıntı yok Big Grin

katılıyorum
Format güzel ama telefondan girdiğim için katılamam
Mesut78
profilim
sen bilirsin. son 4 kişi ondan sonra başvuru olursa yedeklere alınacak
Pika pika Idea
Kücük bir pokemon bağışı yapıcam 1.ye 70lvl zapdos verecem ama 1.de varsa 2.ye ondada varsa 3.ye hepsindede varsa kendime
Mesut78
profilim
tamam Big Grin
Pika pika Idea
Ödül küçük bende 2tane var bende birini hem elden çıkarırım zapdoslar uzuc oluyo bari hediye edeyim
Mesut78
profilim
(11.09.2015, 15:43)mesut78 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ödül küçük bende 2tane var bende birini hem elden çıkarırım zapdoslar uzuc oluyo bari hediye edeyim

legend en azından 1.5 milyon eder Smile
1.Ekleme: Turnuva boyunca takımınızdaki pokemonlara en fazla 1 adet survival armor takabilirsiniz.Finalde benimle karşılaşırken 2 tane survival armor takabilirsiniz.(Ben de finalde 1 tane survival armor takabilirim)

2.Ekleme:10 kişilik başvuru dolduğunda finalde kullanacağım pokemonlarımı açıklayacağım.Siz de eğer finale kalacağınıza güveniyorsanız, bana karşı takım oluşturmaya o zaman başlayabilirsiniz.

Not:Bu eklemelerden beğenmediğiniz varsa sorunu ve çözüm önerinizi yazmanız yeterli. Değişiklik yapabiliriz.

"anabel" oyundan bana katılmak istediğini yazdı.Buraya yazan herkesle birlikte o da eklendi
Pika pika Idea
Smile shiny takiminla o vs yi direk bi ara atalim merak ettim
@cihan normal bir shiny takımı işte Big Grin 

Duyuru-1: Başvurular doldu ama turnuva günü mutlaka sıkıntı çıkacağını düşünüyorum, 10 kişinin 10`unun birden geleceğini düşünmek aşırı iyimserlik olur.O yüzden yedek başvurular alıyoruz.O gün gelmeyen kişilerin yerine, yedeklerdekiler turnuvaya dahil edilecek.

Duyuru-2: Sırasıyla ilk 5`tekiler son 5`ten kendilerine seçtikleri rakipleri yazmaya başlasın.
Pika pika Idea
ilk 4 kişinin dicektin Big Grin

(12.09.2015, 12:21)Yilmaz20 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilk 4 kişinin dicektin Big Grin

Smile
faruuk Big Grin takımları açıkladıktan sonra keşke turnuva gününe kadar bir kez olmak üzere istediğimiz takımınla pvp yapabilsek ne güzel olur Big Grin

yılmaz zaten 3 kez savaşıcaz finale kalanlarla, ilk savaşı yaptıktan sonra mesela beğenmediğin pokemonun olursa ikinci savaşa değiştirirsin süre kısıtlaması da yok zaten finaldeki savaşlar için Tongue
Pika pika Idea

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Users browsed this thread: farukhakan