Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokemon ligi
Wink 
Oyunda 2 şeyin hiç bir değeri yok olması gerekiyorken 1)PVP 2)Rozetler
Bunun çözümü de bir pokemon ligi. Belirli zaman aralıklarında ligler düzenlenir ve bu lige yalnızca tüm rozetleri alan oyuncular katılır. Burada kazanılan savaşlar için yüklü exp ve para ödülleri olur. Ve burada dereceye girenlere özel yeni bir map. Burada mapte çıkmayan çok nadir pokemonlar çıkar. Mesela shiny mewtwo shiny dialga falan bu artırılabilir. Bu hem nadir pokemonlar normal mapte olmayacağı için piyasayı canlandırır hem oyuna rekabet getirir. Shiny legendler mapten kaldırılıp buraya getirebilir tabi bu fikir gelistirilebilir
ligi kazananlara para konusunu sevmedim zaten kazanan adam büyük ihtimalle zengin olacak paraya gerek yok
Ligi kazanan para değil ya ligi kazanlara özel map. Para kazanılan savaşlar için. Mesela sen beni yendin sana 1 m para 2 m exp gibi. Çünkü en zorlu savaşlar bunlar olacak
katılıyorum para değilde diğer konular düzenlenip bunlara benzer şeyler yapılablir
evet planlaniyor 

rozetler puan için işe yariyor ayrica
Ama puan bence çok da önemli birşey değil çünkü sıralama artınca da birşey ouyor shiny olasılığı falan artmiyor mesela dolayısıyla bir anlamı kalmiyor bu lig hem orijinallik katar hem de ilgiyi artırır hatta bir yardım gerekirse düzenlenmesi için elini taşın altına koyarim
pvp yapmak isteyenleri rastgele eşleştirecek bir sistem de güzel olabilir
PokemonPets kullanıcı adı: Mesut
Kullanıcı ıd: 7547

[Resim: _94_gengar_by_jackspade2012-d6jjpjx.png]
(18.08.2015, 13:34)sher0 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ama puan bence çok da önemli birşey değil çünkü sıralama artınca da birşey ouyor shiny olasılığı falan artmiyor mesela dolayısıyla bir anlamı kalmiyor bu lig hem orijinallik katar hem de ilgiyi artırır hatta bir yardım gerekirse düzenlenmesi için elini taşın altına koyarim

evet lig usülü bonus şans olabilir

veya top trainers usülü olabilir ama top trainers yeni oyunculara haksızlık olur biraz
bence lig olsa iyi olur kazanan Ultra Rare
Legendary
Shiny  puan verilir birde para ödürü oyun daha heycanlı olur
(20.08.2015, 23:10)CeFurkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18.08.2015, 13:34)sher0 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ama puan bence çok da önemli birşey değil çünkü sıralama artınca da birşey ouyor shiny olasılığı falan artmiyor mesela dolayısıyla bir anlamı kalmiyor bu lig hem orijinallik katar hem de ilgiyi artırır hatta bir yardım gerekirse düzenlenmesi için elini taşın altına koyarim

evet lig usülü bonus şans olabilir

veya top trainers usülü olabilir ama top trainers yeni oyunculara haksızlık olur biraz

Bu konuda benim fikrim:
3 katagoride pvp yapılabilse
*birinci katagoriye takımında sadece common-ultra rare arası pokemonları olan girebilse
*ikinci katagoride +mega ve lagend olmayan shiniler eklense
*üçüncü katagoride bütün katagoriler kullanılabilir olsa

bu katagorilerden birinde savaşmak isteyen kullanıcı rakip bekle butonuna bassa ve rastgele başka bir rakip bekleyen kullanıcıyla eşleşse

sıralama üç katagoride galibiyet yüzdelerine göre belirlense.

bu tabii sadece benim aklıma gelen öneri, yapılabilirliği konusunda hiçbir fikrim yok. En azından gelebilecek bir pvp sistemine burdan da ekleme yapılabilir.
PokemonPets kullanıcı adı: Mesut
Kullanıcı ıd: 7547

[Resim: _94_gengar_by_jackspade2012-d6jjpjx.png]
hoş olur
evet iyi olabilir ama bazılarımızı çok zorlar mesela beniBig Grin  bu durum zaten son 1,2 npc felaket bu gibi durumlar çözülürse olur neden olmasın güzel fikir bence
ya bu olmalı hem biz yeni başlayanlara hediye veriyoruz isterlerse onlarda biraz hızlı olur bence haksızlık olmaz ben oyuna başladığımda çok geçmeden 120.sıraya gelebildim ama mixed çok zor her taktiği denedim en iyisi statları düşürmek sadece 2 pokemonu öldürebildi bence mixed biraz kolay olsun
Mesut78
profilim
(25.08.2015, 07:42)mesut78 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ya bu olmalı hem biz yeni başlayanlara hediye veriyoruz isterlerse onlarda biraz hızlı olur bence haksızlık olmaz ben oyuna başladığımda çok geçmeden 120.sıraya gelebildim ama mixed çok zor her taktiği denedim en iyisi statları düşürmek sadece 2 pokemonu öldürebildi bence mixed biraz kolay olsun

ben geçebildiğim için benim dir sıkıntım yok ama iste son rozet böyle kalmalı zor olsun azıcık
ama shiny legend le takımı doldurman lazım o da zor en ucuz adam gibi shiny 110 dan başlıyo
Mesut78
profilim
Kardeşim eğer ki tüm rozetleri alabiliyorsan belli bir yol katetmissindir shiny legend olmaz mega legend olur.o da olmaz mega olur önemli olan doğru poke tercihleri
mesut78 doğru shinylegen ile takımını doldurman lazım z
çok çok iyi fikir bence yapılabilir
Pika pika Idea

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Users browsed this thread: