Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Versiyon 1.0.3 Beta
Bilgi 
✓ Version 1.0.3 Beta güncellemesi - Lütfen önceki güncellemeleride okuyunuz

✓ Lütfen yavaşca ve dikkatlice tüm değişiklikleri okuyunuz

✓ Resmi sürüm çok yakın. Sizin ne kadar hızlı test yapıp geri bildirim yapacağınıza bağlı.

✓ Bütün hesaplar tekrardan silindi fakat söz verdiğimiz gibi ilk 10'a giren oyunculara ödülleri verilecek

✓ Sunucu silinmeden önceki en iyi 10 oyuncu listesi: lekad, kun, Mileyo, HeaT, Mlinka, Ardahann, DarkVoid, Elmico, Santy, Malvagio

✓ Beta hala devam ediyor ve muhtemelen son sefer olacak bu. Bu seferde ilk 10'a girenlere full iv, istedikleri doğa ultra rare veya daha altı sınıf canavar hediye edilecek oyunun tam sürümünde

✓ Arena rozetlerinin resimleri resmi Pokemon Gym rozetleri ile değiştirildi

✓ Kullanılan Rare Candy eşyalarının sayısı bundan sonra kaydedilecek ve Pokemon'ların detayları sayfasında gösterilecek

✓ Savaş anında mevcut canavarınız baygın durumda ise herhangi bir eşya kullanamazsınız yani önce canavar değiştirmek zorundasınız

✓ Canavar Merkezindeki canavar kutusu animasyon resmi Pokeball ile değiştirildi canavar iyileştirirken çıkan

✓ Shiny and Legendary Pokemon'ların alış/satış/takas işlemleri geçmiş işlemler sayfasında artık doğru şekilde gösterilecek

✓ Paralyze ıskalama oranı düzeltildi ve 30%'a çekildi

✓ Confuse ıskalama oranı düzeltildi ve %35'e çekildi

✓ Fighting Eager yeteneği çalışmıyordu hata duzeltildi

✓ Cautious and Berserk yeteneklerindeki Accuracy azaltma oranı %15 e çekildi

✓ Eşya açıklamaları düzeltildi/güncellendi

✓ Canavar Kutuları Pokeball ile değiştirildi

✓ Bazı Pokemon'ların yetenekleri güncellendi Pokemonlar daha iyi hale getirildi hepsine bakınız

✓ Bazı Pokemon'ların sınıfları düzeltildi ve daha mantıklı sınıfa atandılar

✓ Saldırı sınıfı tanımlardan çıkarıldı

✓ Pokemon topu fırlatıp vahşi Pokemon yakalamak için rakip Pokemon'un canını minimum aşağıdaki değerlere indirmeniz gerekiyor artık
☑ Min 95% HP for Common class
☑ Min 85% HP for Uncommon class
☑ Min 75% HP for Rare class
☑ Min 50% HP for Ultra Rare class
☑ Min 35% HP for Legendary class
☑ Min 25% HP for Shiny class

✓ Maksimum  IV seviyesi 31'e çekildi resmi oyunlardaki gibi - lütfen bunu iyi kontrol ediniz hata olmasın

✓ Unique Power sistemi Hidden Power sistemi ile değiştirildi ve resmi Pokemon oyunlarındaki gibi oldu

✓ Ödül Pokemon'ların IV'leri 27 olarak gelecek, hidden power = 70 ve hidden power türü: Dark olacak

✓ Başlangıç Pokemon'larının IV puanları 22 olacak , 70 hidden power ve hidden power tipi : Fighting

✓ Maksimum toplam EV puanı 510'a çekildi ve her bir stat için maksimum 252 olacak resmi oyunlardaki gibi. Lütfen bunu iyi test ediniz

✓ EV arttıran eşyalar maksimum 100 EV arttırabilecek
✓ Lütfen bunları iyi kontrol ediniz

✓ Beta boyunca eşyaların satış fiyatı orjinal sürüm satış fiyatlarının 1/50 si olarak ayarlandı
✓ Beta boyunca EXP bonus etkinliği %500'e çıkartıldı

✓ Eşya isimleri fiyatları aşağıdaki gibi değiştirildi
☑ Master Ball fiyatı artık 500k
☑ Old rod= 25k, Good Rod= 150k, Super Rod= 500k
☑ Amulet Coin= 750k
☑ Transformasyon eşyaları 100k
☑ Ultimate Revive 25k

✓ Aşağıdaki eşya isimleri değiştirildi ve resimleri güncellendi
☑ Experience Armor >    Lucky Egg
☑ Educational Armor >    Exp. Share
☑ Double Money >    Amulet Coin
☑ EXP Max >    Rare Candy    
☑ Regular Net >     Old Rod
☑ Quality Net    > Good Rod
☑ Perfect Net >    Super Rod
☑ Speed Degrade >    Tamato Berry
☑ SpDefense Degrade >    Grepa Berry
☑ SpAttack Degrade >    Hondew Berry
☑ Defense Degrade >    Qualot Berry
☑ Attack Degrade >    Kelpsy Berry
☑ HP Degrade >    Pomeg Berry
☑ HP Nutrition >    HP Up
☑ Attack Nutrition >    Protein
☑ Defense Nutrition >    Iron
☑ SpAttack Nutrition >    Calcium
☑ SpDefense Nutrition >    Zinc
☑ Speed Nutrition >    Carbos
☑ Double Training >    Macho Brace
☑ mp gain > pp up
☑ mp max > pp max

✓ Pokemon yakalama algoritması orjinal oyunlardaki gibi güncellendi aşağıyı okuyunuz
https://www.smogon.com/ingame/guides/capture_mechanics

✓ Yukardaki makaleye ek olarak bizde durum problemleri bonusu aşağıdaki gibidir
☑ sleep: 2, freeze: 2, paralyze: 1.5, poison: 1.5, burn: 1.5 and bleeding 1.5

✓ Aşağıdaki sayfalardaki buton resimleri güncellendi
☑ Kayıt sayfası
☑ Giriş sayfası
☑ Savaş sonucu sayfası
☑ Oyun sayfası sayfası
☑ Canavar merkezi sayfası
☑ Market ana sayfa butonlar

✓ Yetenek Venemous isminde hata vardı ve Venomous olarak düzeltildi

✓ Pokemon çıkma oranları aşağıdaki gibi ayarlandı

✓ Eğer aynı sınıf birden fazla pokemon aynı haritaya atanırsa toplam çıkma oranları eşit olarak bölüşülüyor. Örnek bir haritada 2 adet efsane olursa her biri 8/2= 4 oluyor yani 4/10000

☑ Maksimum 1 Shiny her bir harita için maksimum 1/10000 çıkma oranı
☑ Maksimum 2 Legendary her bir harita için maksimum 8/10000 çıkma oranı
☑ Maksimum 5 Ultra Rare her bir harita için maksimum 25/10000 çıkma oranı
☑ Maksimum 5 Rare her bir harita için maksimum 100/10000 çıkma oranı
☑ Maksimum 10 Uncommon her bir harita için maksimum 400/10000 çıkma oranı
bayağı köklü değişiklik olmuş hakikaten Big Grin
Nihayet shinyler için de savaşma zorunluluğu getirilmiş. Bu güzel oldu fakat şu yeni ücretler konusu kafamı kurcaladı. Anlaşılan baya zorlu olsun istedin. Smile Kimine göre 500k nedir dese de, tam sürüm açıldığından bu kadar rahat para kasılmayacağı için, bu ürünleri almak zorlayacaktır epey.

Bizdeki canavar iyileştirme merkezinde return to map butonu var. Onu unutmuşsun. Onun dışında bazı butonlar daha iyi yapılabilirdi gibi geliyor bana. Garip geldi gözüme.
Bunu da önce de söylemiştim fakat tekrar söylüyorum. Bu olta setleri klavyeden 1-2-3 tuşlarına kısayol olarak kodlanabilirse gerçekten çok büyük rahatlık olur. Zor mu olur kolay mı olur bilmem ama olursa güzel olur diye düşünüyorum.
✓ Kullanılan Rare Candy eşyalarının sayısı bundan sonra kaydedilecek ve Pokemon'ların detayları sayfasında gösterilecek
✓ Savaş anında mevcut canavarınız baygın durumda ise herhangi bir eşya kullanamazsınız yani önce canavar değiştirmek zorundasınız
(07.07.2014, 20:32)CeFurkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ✓ Savaş anında mevcut canavarınız baygın durumda ise herhangi bir eşya kullanamazsınız yani önce canavar değiştirmek zorundasınız

Böyle bir şeye neden ihtiyaç duyuldu ki?

Pokemonu diriltmek istiyosak mesela neden canavar değiştirmek zorundayız ki, direkt diriltmek daha kolay ve mantıklı olmaz mı?
(07.07.2014, 21:42)HeaT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07.07.2014, 20:32)CeFurkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ✓ Savaş anında mevcut canavarınız baygın durumda ise herhangi bir eşya kullanamazsınız yani önce canavar değiştirmek zorundasınız

Böyle bir şeye neden ihtiyaç duyuldu ki?

Pokemonu diriltmek istiyosak mesela neden canavar değiştirmek zorundayız ki, direkt diriltmek daha kolay ve mantıklı olmaz mı?

o zaman haksız oluyordu savaş
oyun basladımı tam olarak? yoksa guncellestırme clısmaları devammı edıyor ? diğer oyuna bakayım dedım uzun zamandır gırmıyordum kımse yoktu forumdan burayı gordum bı bakayım dedım yenı calısma burası sanırım ve daha ıyı olmuş onlıne acısındanda
(08.07.2014, 11:36)6SuSKuN2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: oyun basladımı tam olarak? yoksa guncellestırme clısmaları devammı edıyor ? diğer oyuna bakayım dedım uzun zamandır gırmıyordum kımse yoktu forumdan burayı gordum bı bakayım dedım yenı calısma burası sanırım ve daha ıyı olmuş onlıne acısındanda

oyunun açılmasına az kaldı hala beta
(08.07.2014, 11:46)CeFurkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08.07.2014, 11:36)6SuSKuN2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: oyun basladımı tam olarak? yoksa guncellestırme clısmaları devammı edıyor ? diğer oyuna bakayım dedım uzun zamandır gırmıyordum kımse yoktu forumdan burayı gordum bı bakayım dedım yenı calısma burası sanırım ve daha ıyı olmuş onlıne acısındanda

oyunun açılmasına az kaldı hala beta
merhaba dıyeyım ozaman herzaman bakma fırsatım olmıyabılır foruma tahmını bir zaman sure soylıyebılırmısın ? tam takır nezman hazır olur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Users browsed this thread: renaistrongest , youngeagle_3